ثبت‌نام رایگان کتابخانه‌ها همزمان با هفته کتاب

ثبت‌نام رایگان کتابخانه‌ها همزمان با هفته کتاب

مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، گفت: ثبت‌نام رایگان کتابخانه‌ها و بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب از برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب است.

ثبت‌نام رایگان کتابخانه‌ها همزمان با هفته کتاببه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفتگو با ستاد خبری سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، افزود: ۷۰ برنامه که کتابخانه‌ها به‌صورت محله‌ای اجرا می‌کنند، برای هفته کتاب برنامه‌ریزی شده است.

عباس باباخانیان گفت : پویش کتاب در گردش و فضاسازی کتابخانه‌ها، اهدای کتاب به مناطق کم‌برخوردار و روستایی، ثبت‌نام رایگان کتابخانه‌ها و بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب و همچنین برنامه «کتابدار شو» نیز از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همزمان با هفته کتاب است.

وی افزود : برگزاری برنامه‌هایی مثل هفته کتاب می‌تواند موجی را در جهت کتابخوان شدن مردم ایجاد کند. برای اینکه کتاب مسئله مردم شود، باید کاری کنیم که این کالای فرهنگی در اختصار یک قشر خاص نباشد. برای مثال در دوران کرونا پویشی با عنوان «بیست تا بیست» را اجرا کردیم که افراد سرشناس بسیاری به این پویش پیوستند. در واقع هدف از اجرای این طرح، بیست دقیقه مطالعه در شبانه‌روز بود.مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پایان اظهار کرد: تشکیل شورای برنامه‌ریزی و دعوت از افرادی که دغدغه کتاب دارند، بسیار مفید است. اما زمانی می‌توانیم نتایج بهتر و اثرگذارتری از برگزاری این قبیل رویداد‌ها به‌دست آوریم که بعد از برگزاری هفته کتاب، جلسه‌ای برای ارزیابی آن با حضور اعضای شورای برنامه‌ریزی تشکیل شود.سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» از ۲۱ آبان‌ماه آغاز به‌کار کرده و تا ۲۷ آبان‌ماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.ثبتنام رایگان کتابخانهها همزمان با هفته کتاب | ایبنا

ثبتنام رایگان کتابخانهها همزمان با هفته کتاب | ایبنا

برنامههای-سازمان-کتابخانهها،-موزهها-و-مرکز-اسناد-آستان-قدس-رضوی-در ...

برنامههای-سازمان-کتابخانهها،-موزهها-و-مرکز-اسناد-آستان-قدس-رضوی-در ...
ثبت نام رایگان کتابخانه ها همزمان با هفته کتاب

عضویت رایگان در کتابخانههای عمومی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) - ایرنا

عضویت رایگان در کتابخانههای عمومی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) - ایرنا
ثبتنام رایگان کتابخانهها همزمان با هفته کتاب

جدیدترین خبرهای
منبع خبر : iribnews.ir