Outer Wilds عنوان جدید لیست انحصاری‌های فروشگاه اپیک گیمز


Outer Wilds عنوان جدید لیست انحصاری‌های فروشگاه اپیک گیمز

بازی استودیوی Mobius یعنی Outer Wilds که در سبک اکتشاف فضا بوده و بودجه آن توسط مردم تهیه شده قرار است به محدود در انحصار فروشگاه اپیک گیمز باشد.

در طی یک به‌روزرسانی به سرمایه گذاران و پشتیبانی کنندگان بازی این خبر اعلام شد:

ما از همکاری با Annapurna Interactive، Xbox و اپیک خوشنود هستیم و این به استودیوی کوچک ما اجازه می‌دهد تا بازی را با کیفیت مورد انتظار عرضه کنیم

در ابتدا توسعه دهنده بازی انتظار عرضه آن در فصل دوم 2019 و برای پلتفرم‌های مک، لینوکس و رایانه‌های شخصی از طریق فروشگاه استیم را داشت. با اینکه آنها اعلام کرده‌اند اهدافشان تغییری نکرده و تلاش می‌کنند در سریع‌ترین زمان ممکن بازی را به پلتفرم‌های ذکر شده برسانند اما برخی از پشتیبانی کنندگان بازی از اینکه در ابتدا برای اکس‌باکس وان و فروشگاه اپیک عرضه می‌شود ناامید شده‌اند.

Outer Wilds ابتدا برای اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی از طریق فروشگاه اپیک گیمز عرضه می‌شود و در ادامه سال نیز به پلتفرم‌های دیگر خواهد آمد. به شما اطمینان می‌دهیم که تمام نظرات را می‌خوانیم و هدف ما عرضه بازی برای پلتفرم‌های پیشبینی شده در سریع‌ترین زمان ممکن خواهد بود.

در طی توسعه بازی ما از همکاری فوق العاده Annapurna Interactive، Xbox و Epic استفاده کردیم و آنها از ما حمایت کردند تا بازی را به بهترین شکل ممکن بدست شما برسانیم. هر کدام از این همکاری‌ها به ما اجازه می‌دهد تا بازی را برای طرفداران بیشتری و به شکل بهتری عرضه کنیم.

Outer Wilds عنوان جدید لیست انحصاری‌های فروشگاه اپیک گیمز

 نظرات کاربران

در این بین اما نظرات برخی کاربران نسبت به این موضوع منفی بوده است.

من متوجه هستم که ناشر چنین معامله‌ای را انجام داده است و نه تیم توسعه و درک می‌کنم که پول دلیل اصلی چنین تصمیمی است. با این حال به نظرم چنین کاری برای بازی که با کمپین کمک‌های مردمی ساخته شده جالب نیست، من از بازی حمایت نکردم که ماه‌ها بعد از عرضه بتوانم آن را روی پلتفرمی که قول داده بودند تجربه کنم. اگر چنین چیزی در ابتدا به من گفته می‌شد از بازی حمایت نمی‌کردم.

من واقعا علاقه‌ای ندارم پولم را پس بگیرم، صادقانه بگویم ترجیح می‌دادم آنها طلب پول بیشتری کرده تا اینکه بازی را انحصاری زمانی کنند. حتی مشخص نیست زمان انحصار چه مدت است و من باور نمی‌کنم باید شش ماه یا حتی یک سال منتظر بمانم. در ابتدا به من قول عرضه روی استیم داده شده ولی حالا باید مدت زمان بسیار بیشتری صبر کنم، چنین چیزی واقعا منصفانه نیست.

از طرف دیگر برخی از کاربران و حمایت کنندگان نظرات متفاوتی داشتند و از این موضوع ناراحت نبودند.

توسعه بازی امری بسیار هزینه بر است و من به آنها حق می‌دهم که پول بیشتری برای پرداخت به کارمندان و عرضه بازی نیاز داشته باشند، از نظر من هیچ مشکلی نیست

در هر صورت قراردادهای انحصاری اخیر فروشگاه اپیک حسابی سروصدا به پا کرده است و به نظر می‌رسد حداقل توسعه دهندگان از این امر راضی باشند.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *