گوگل و آمازون اعلام کردند که درگیری بر سر فناوری استریم ویدئو را پایان داده‌اند


گوگل و آمازون اعلام کردند که درگیری بر سر فناوری استریم ویدئو را پایان داده‌اند

دو کمپانی گوگل و آمازون از خیلی وقت پیش بر سر سرویس‌های استریم و امکانات مربوط به آن‌ها با یکدیگر درگیری داشتند اما بالاخره این دو کمپانی به این درگیری پایان داده‌اند.

به‌تازگی بیانیه‌ای توسط دو کمپانی آمازون و گوگل منتشر شده شده است که این دو کمپانی در این بیانیه اعلام کرده‌اند که به درگیری و دعواهایی که این همه مدت بر سر استریم ویدئو داشتند پایان داده‌اند. درواقع این دو کمپانی بر سری یکسریی چیزها با یکدیگر توافق کرده‌اند تا به تمام درگیری‌ها و مشاجراتی که با یکدیگر دارند پایان دهند. می‌توان گفت توافق به این دو کمپانی واقعا منصفانه است چراکه کمپانی کمپانی گوگل براساس این توافق این امکان را برای کمپانی آمازون فراهم کرده است که این کمپانی در پلتفرم Fire TV از یک اپلیکیشن یوتیوب بهره‌مند باشد البته کمپانی آمازون نیز در مقابل، براساس این قرارداد قرار است که سرویس Prime Video را توسعه می‌دهد تا بتواند از دستگاه‌های کروم کست و همچنین Android TV پشتیبانی کند. باوجود اینکه در تمامی این مدت کمپانی‌های گوگل و آمازون بر سر استریم ویدئو با یکدیگر درگیر بودند و سر جنگ داشتند و به هرحال باعث شدند کاربران آن‌ها برای مدتی قربانی تمامی دعواهای آن‌ها بشوند اما با وجود توافقی که با یکدیگر کردند به پایانی خوش رسیدند.

درواقع کلید آغاز تمامی این داستان‌ها و درگیری‌ها بین این دو کمپانی را، کمپانی آمازون زد چراکه این کمپانی در اواخر سال 2015 میلادی بود که تصمیم گرفت به فروش دستگاه‌های کروم کست پایان دهد از این‌رو فروش این دیوایس‌ها را کاملا متوقف کرد. می‌توان گفت که در آن زمان آمازون در حد گوگل خیلی ظلم کرد چراکه دقیقا در همان زمان که این کمپانی فروش دستگاه‌های کروم کست را متوقف کرد این دیوایس در بازار یک رقیب جدی داشت که دائما سعی می‌کرد از کروم کسب پیشی بگیرد. این دستگاه Fire TV Sticks بود که به‌عنوان غول خرده‌فروشی اینترنتی مطرح شده بود و به یک رقیب جدی برای کروم کست تبدیل شده بود. البته کمپانی گوگل این کار آمازون را در آن زمان بی‌پاسخ نزاشت و برای اینکه این کار کمپانی آمازون را تلافی کند و درس خوبی به آن بدهد دستگاه‌های Echo Show آمازون را از دسترسی به یوتیوب کاملا محروم کرد.

اما مثل اینکه هنوز کار کمپانی گوگل با آمازون تمام نشده بود چراکه پس از اینکه کمپانی گوگل امکان دسترسی دستگاه‌های Echo Show آمازون به یوتیوب را کاملا مسدود کرد اعلام کرد که کمپانی  گوگل قوانین استفاده از سرویس را زیرپا گذاشته است و علاوه‌بر این تبلیغات را نیز دور زده است، درواقع کمپانی گوگل از این اتهامات به آمازون استفاده کرد و دسترسی به دستگاه‌های Fire TV را نیز برای این کمپانی مسدود کرد که باعث شد ضربه بزرگی به کمپانی آمازون وارد شود. آن‌جا بود که کمپانی آمازون متوجه شد بازی خیلی بدی را با گوگل آغاز کرده است که همین مسئله موجب شده است تا بیشتر از اینکه به گوگل صدمه وارد شود به خود او آسیب و ضرر وارد گردد. از این‌رو کمپانی آمازون برای اینکه بیش‌از این از سوی کمپانی گوگل متحمل ضرر و زیان نشود، فروش دستگاه گوگل کست را از سر گرفت. کمپانی گوگل هم که دید آمازون درس بزرگی از این آسیب‌ها گرفته است که دیگر نباید با این کمپانی دربیافتد تصمیم گرفت با کمپانی آمازون توافق‌نامه‌ای امضا کند تا در آینده آمازون براساس همین توافق‌نامه عمل کند و قادر نباشد پایش را از گلیمش درازتر کند.

باوجود اینکه با توافق بین آمازون و گوگل به درگیری‌های بین آن‌ها پایان داده شد اما هنوز خیلی از مشکلات آمازون حل نشده است که یکی از آن‌ها نبود یوتیوب در Echo Show است. 


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *