Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

کمبود معلم در دروه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش – «ای استخدام»

۱۲ بهمن ۱۳۹۶
بدون نظر

امروز

معاون دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: در دروه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش با کمبود معلم روبرو هستیم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی،معاون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت:کمبود معلم در دروه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش آموزش و پرورش در دوره فنی و حرفه‌ای و کارو دانش با کمبود معلم روبرو هست.
رمضانعلی نیری در نشست خبری در پردیس شهید هاشمی‌نژاد دانشگاه فرهنگیان مشهد افزود:با توجه به سه ساله شدن دوره فنی و حرفه‌ای و کارودانش از سال آینده و افزایش نیاز این دوره‌ها در حوزه‌های مختلف با کمبود معلم مواجه هستیم.
وی در خصوص تعداد دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان که از سال آینده وارد آموزش و پرورش می‌شوند، عنوان کرد: ورودی‌های ۹۳ سال‌آینده فارغ‌التحصیل می‌شوند اما اینکه بگوییم دقیقا چه تعداد از آن‌ها جذب آموزش و پرورش خواهند شد؛ در حال حاضر امکان‌پذیر نیست زیرا دانشجویان ورودی ۹۳ پس از چهار سال تحصیل می‌توانند نظام آموزش یا نظام دبیری را انتخاب کنند. اگر انتخاب آنها نظام دبیری باشد باید یک ترم دیگر تحصیل کنند و بهمن ماه سال آینده فارغ التحصیل می‌شوند اما اگر نظام آموزش را انتخاب کنند وارد آموزش و پرورش خواهند شد.
معاون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: در سال گذشته و در دانشگاه فرهنگیان استان حدود ۲۴۰ نفر ناپیوسته فارغ‌التحصیل شدند و حدود ۹۶۰ نفر هم به صورت پیوسته فارغ‌التحصیل و سپس وارد آموزش و پرورش شدند. پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۶۰۰ نفر از دانشجویانمان در مهر ماه سال آینده فارغ ااتحصیل و وارد آموزش و پرورش شوند.
نیری بیان کرد:سال گذشته از میان ۴۳۱ نفر دانشجو در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان کمتر از ۶۰ نفر نظام دبیری را انتخاب کردند. دانشجو معلمانی که نظام دبیری را انتخاب می‌کنند به شکل حق‌التدریس با ادارات آموزش و پرورش خود همکاری دارند
وی افزود: .
معاون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با اشاره به برگزاری جشنواره کشوری تجربیات برتر آموزشی تربیتی اساتید و معلمان آموزش فیزیک، تصریح کرد: این جشنواره در ۱۷ اسفندماه سال جاری در پردیس شهید بهشتی برگزار خواهد شد.
نیری خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۴۰ تجربه برتر به دبیرخانه واصل شده هست همچنین بیش از ۱۹۰ نفر درسایت ثبت‌نام کردند

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید

telegram share
whatsapp share

کارفرما

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.