کالبدشکافی خیره کننده لپ تاپ گیمینگ Alienware Area-51m با قطعات دسکتاپ


کالبدشکافی خیره کننده لپ تاپ گیمینگ Alienware Area-51m با قطعات دسکتاپ

بدون شک یکی از برترین لپ تاپ های گیمینگ جهان که برای عرضه در سال 2019 معرفی شده است، غولی به نام Alienware Area-51m است. این لپ تاپ یکی از برترین مدل های موجود از نظر مهندسی و ارتقاء پذیری است که البته با وجود سخت افزارهای قدرتمند آن، بعید به نظر می رسد که به این زودی ها قصد ارتقاء آن را پیدا کنید.

در ادامه به سراغ کالبدشکافی ارتقائی Alienware Area-51m خواهیم رفت تا شما هم مانند ما از مهندسی، طراحی و سخت افزارهای قدرتمند آن حیرت زده شوید!

با برداشتن درب زیرین کابینت، 2 عدد فن توانمند، باتری داخلی، ماژول های رم ذخیره ساز 2.5 اینچی را تا حدودی مشاهده خواهید کرد.

کالبدشکافی لپ تاپ Alienware Area-51m

در قسمت پشت لپ تاپ Alienware Area-51m، یک محافظ I/O نصب شده است که رابط ها را در خود جای می دهد. همچنین 2 اگزوز از بخش تهویه نیز این قسمت عبور خواهند کرد.

پشت بدنه Alienware Area-51m

این لپ تاپ به سنسور ردیابی چشمی (Tobii eye Tracking) مجهز شده است. امکان پشتیبانی از 2 درایو سالید در نمونه های M.2 و 2.5 اینچی نیز برای آن محیا شده است. و همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، با هیت پایپ های بزرگ و متعدد روبرو هستیم.

با برداشتن کولر دمنده و هیت سینک های آن، به سادگی با کارت گرافیک و CPU روبرو خواهید شد. نکته جالب توجه، ارتقاء پذیری Area-51m است؛ این محصول از کارت گرافیک های NVIDIA GeForce RTX در مدل های MCM استفاده می کند که امکان ارتقاء را برای آن محیا کرده و همچنین توانایی و پرفرومنس به مراتب بهتری را به نمایش می گذارد.

خنک کننده Alienware Area-51m

این نمونه به کارت گرافیک پرچمدار Nvidia GeForce RTX 2080 مجهز شده است.

کارت گرافیک Alienware Area-51m

این محصول در بخش پردازش های CPU، به یک پردازنده کلاس دسکتاپ با نام Intel Core i9-9900K مجهز است که به عنوان سریع ترین تراشه پردازشی جهان، در بخش دسکتاپ میانی شهره است. این محصول در سوکت LGA 1151 جای گرفته است.

پردازنده Alienware Area-51m

درست در کنار جای پردازنده، جایگاه ماژول های رم DDR4 به چشم می خورد. این لپ تاپ دارای 4 درگاه ماژول رم است که از حداکثر 64 گیگابایت حافظه پشتیبانی خواهد کرد.

کارت گرافیک RTX 2080


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *