کارت گرافیک تقلیل یافته RX 580 بدون سر و صدا راهی بازار شد!


کارت گرافیک تقلیل یافته RX 580 بدون سر و صدا راهی بازار شد!

در روز گذشته، خبر کارت گرافیک های تقلبی را به عنوان دستاورد جدید چینی ها، اعلام کردیم! اخبار امروز، نشان می دهد که این کشور کمر به همت خراب کردن بازار کارت گرافیک ها بسته است. به تازگی متوجه شده ایم که چینی ها با همکاری و تائید رسمی AMD، یک کارت گرافیک تقلیل یافته و تضعیف شده از RX 580 را به تولید رسانده اند که دست کم تا کنون تنها در بازار همان کشور توزیع شده و خبری از عرضه آن در سطح جهانی دیده نمی شود.

این کارت گرافیک دارای همان 8 گیگابایت حافظه GDDR5 به همراه یک رابط 256 بیتی است. فرکانس تراشه های حافظه آن به 7 گیگابیت کاهش یافته و توان حرارتی نیز 150 وات است. فرکانس GPU در آن تا 40 مگاهرتز بیش از RX 570 و 66 مگاهرتز کمتر از RX 580 اصلی است. سومین نکته، کمبود هسته های سایه زن است؛ RX 580 تقلیل یافته دارای 2048 هسته است.

نکته قابل توجه آن است که این برای اولین بار نیست که یک کارت گرافیک تقلیل یافته بدون سر و صدای رسانه ای و با تائید رسمی AMD به تولید می رسد؛ این احتمال وجود دارد که AMD RX 580 جدید، از سیلیکون های معیوب و رد شده از QC به تولید برسد. به هر حال خوشحالیم که توزیع آن فعلا تنها در بازار چین بوده و جهانی نشده است. (تصویر تیتر تزئینی است).


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *