وان پلاس دو گوشی OnePlus 3 و 3T را مستقیما به اندروید P بروزرسانی میکند


وان پلاس دو گوشی OnePlus 3 و 3T را مستقیما به اندروید P بروزرسانی میکند

دو گوشی OnePlus 3 و 3T دو پرچمداری بودند که کمپانی وان پلاس در سال 2016 معرفی و روانه بازار کرد. مدیر عملیاتی OxygenOS امروز در انجمن رسمی وان پلاس تائید کرده است که دو گوشی هوشمند مذکور مدتی بعد از انتشار نسخه پایدار اندروید P، این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد. پیش از این انتشار اندروید P برای گوشی های وان پلاس 5، وان پلاس 5T و وان پلاس 6 تائید شده بود. هر چند این مدل ها در حال حاضر به اندروید 8.1 اوریو مجهز شده اند اما آخرین بروزرسانی انتشار یافته برای دو گوشی OnePlus 3 و 3T، اندروید 8.0 بوده است. بنابراین وان پلاس قصد دارد بروزرسانی 8.1 را برای این دو دستگاه نادیده بگیرد و مستقیما آنها را به اندروید P یا اندروید 9.0 بروزرسانی کند.

دیگر گوشی های هوشمند وان پلاس یعنی سه مدل وان پلاس وان، وان پلاس ایکس و وان پلاس 2 اندروید P را دریافت نخواهند کرد. به گفته مدیر اجرایی Oxygen OS، تصمیم برای عدم انتشار بروزرسانی اندروید 8.1 اوریو برای وان پلاس 3/3T بعد از ارزیابی و بحث های داخلی اتخاذ شده است. وی در ادامه گفته است انتشار اندروید P به این دو دستگاه به جای بروزرسانی آنها به اندروید 8.1 باعث میشود کاربران با ویژگی های جدید بیشتر و تغییرات ملموس تری روبرو شوند و بهینه سازی ها و پیشرفت ها را بهتر حس کنند.­

در حالی که هنوز زمان انتشار نسخه نهایی و پایدار اندروید P توسط گوگل نامشخص است، احتمالا انتشار این بروزرسانی از اواخر ماه آگوست یا سپتامبر آغاز خواهد شد. در این صورت این امکان وجود دارد که این بروزرسانی تا پایان سال 2018 برای کاربران گوشی های وان پلاس 3/3T منتشر شود. هر چند ممکن است این کار در اوایل سال 2019 صورت بگیرد. پشتیبانی وان پلاس از گوشی های نسبتا قدیمی تر خود اتفاق خوشآیندی است چرا که بیش از دو سال از عمر وان پلاس 3/3T میگذرد و در روزگاری که سازندگان اندرویدی پشتیبانی نرم افزاری خوبی از دستگاه های خود نمیکنند، تصمیم وان پلاس رضایت بخش است. جالب است بدانید هیچ کس نتوانست وان پلاس 3 را مستقیما از کمپانی وان پلاس خریداری کند و وان پلاس هم اواخر 2016 اقدام به معرفی وان پلاس 3T کرد. این دستگاه فقط هشت ماه به فروش رسید و پس از آن در تابستان 2017 وان پلاس 5 معرفی و عرضه شد.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *