هدست های واقعیت افزوده مجیک لیپ تا انتهای تابستان وارد بازار می شوند


هدست های واقعیت افزوده مجیک لیپ تا انتهای تابستان وارد بازار می شوند

در رقابت برای ساخت عینک ها و هدست های واقعیت افزوده، به جز مایکروسافت، تا حدودی گوگل و چند کمپانی کوچک تر، شرکت کننده قدرتمند بزرگ دیگری دیده نمی شود. اما در همین شرایط هم کمپانی مجیک لیپ چشم های زیادی را به خود خیره کرده است. مجیک لیپ چندین سال با پروژه های مفهومی خود انتظاراتی را در میان کاربران ایجاد کرد و پس از پیش نمایش ها و دموهای متعدد سرانجام سال گذشته اولین نمونه آزمایشی از هدست واقعیت افزوده اختصاصی خود را معرفی کرد. در زمان معرفی جزئیات بیشتری درباره زمان نهایی عرضه این هدست به بازار ارائه نشده بود اما جدیدترین خبرها نشان می دهند این دستگاه طی ماه های آینده در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

هدست واقعیت افزوده مجیک لیپ Magic Leap One Creator Edition نام دارد و امروز در اطلاعیه ای که به صورت گزارش زنده ویدیویی توسط این کمپانی پخش شد معلوم شده است که تا پایان تابستان به صورت نهایی وارد بازار می شود. همچنین چند ساعت قبل از آن هم مشخص شده بود اپراتور AT&T به صورت انحصاری برای فروش هدست واقعیت افزوده مجیک لیپ در آمریکا فعالیت خواهد کرد. با این حال نکته نا امید کننده آن است که هنوز اطلاعات دقیقی درباره زمان دقیق عرضه و قیمت نهایی محصول در اختیار رسانه ها قرار داده نشده. چند ماه قبل مدیرعامل کمپانی مجیک لیپ در پاسخ به سوالی درباره قیمت هدست AR این شرکت گفته بود چنین دستگاهی حداقل هم قیمت با یک تلفن هوشمند پرچم دار خواهد بود. در نتیجه و در شرایطی که پرچم داران اصلی بازار تلفن های هوشمند قیمتی در محدود 1000 دلار دارند می توان پیش بینی کرد Magic Leap One Creator Edition هم با قیمتی بین 1000 تا 1500 دلار راهی بازار شود. تا کنون اطلاعاتی نظیر استفاده از پردازنده های تگرا ایکس 2 انویدیا در این هدست تایید شده اند اما برای جزئیات دیگر باید چند ماه بیشتر منتظر ماند.

Magic Leap Dodge Demo

با وجود برنامه ریزی مجیک لیپ برای عرضه این هدست هنوز تصور عمومی بر آماده نبودن تکنولوژی های مرتبط با واقعیت افزوده برای ورود به زندگی مردم است. مایکروسافت به عنوان یکی از پیشروترین شرکت ها در حوزه هدست و عینک های واقعیت افزوده چندین سال زمان برای آزمایش همه جانبه هولولنز اختصاص داده و حتی نسل اول آن را به صورت عمومی وارد بازار نکرد. گوگل هم پروژه تقریبا شکست خورده Google Glass را در کارنامه خود دارد و همین دو اتفاق که برای دو غول بزرگ دنیای تکنولوژی رخ داده به خوبی نشان دهنده چالش های موجود در این بخش است.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *