مهم ترین ویژگی جدید در اندروید 9 پای


مهم ترین ویژگی جدید در اندروید 9 پای

شب گذشته کمپانی گوگل از جدیدترین نسخه سیستم عامل موبایلی خود با نام اندروید 9 پای رونمایی کرد. به نظر می رسد این نسخه اندروید از لحاظ زیرساختی شامل مجموعه ای از بزرگترین و گسترده ترین تغییرات این سیستم عامل باشد. به گفته گوگل اندروید 9 پای در حال حاضر برای گوشی های پیکسل، پیکسل 2 و اسنشال فون عرضه شده و سایر کمپانی ها که در پروژه بتا با گوگل همکاری کرده بودند نیز طی ماه های آینده قبل از شرکت های دیگر می توانند اندروید جدید را برای کاربران خود منتشر کنند. در ادامه تعدادی از مهم ترین تغییراتی که با اندروید پای وارد اکوسیستم اندروید شده اند را مرور خواهیم کرد.

App time limits

گوگل قصد دارد از این پس به کاربران اندروید نشان دهد چه مدت زمانی را صرف استفاده از هر برنامه می کنند. بسیاری از کاربران تلفن های هوشمند را می توان به نوعی دارای اعتیاد به اپلیکیشن ها دانست. بخش اصلی این اپلیکیشن ها را شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و پیام رسان هایی مانند تلگرام تشکیل می دهند. قابلیت جدید اندروید مشخص خواهد کرد هر یک از این اپلیکیشن ها به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه چه مدت زمانی از وقت کاربر را به خود اختصاص داده اند. همچنین کاربران می توانند برای نحوه مصرف خود از این برنامه ها محدودیت هایی در نظر بگیرند.

کاهش مزاحمت نوتیفیکیشن ها

اندروید 9 پای از این پس به صورت هوشمند متوجه خواهد شد چه نوتیفیکیشن هایی دارای اهمیت کمتری برای کاربر هستند و به تدریج نمایش آنها را محدودتر خواهد کرد. همچنین ویژگی Do not disturb نیز هوشمند تر خواهد شد و می توان موقعیت های زمانی و مکانی خاصی برای فعال سازی خودکار آن تعیین کرد. قابلیت غیرفعال کردن همه نوتیفیکیشن ها و همچنین قابلیت غیرفعال کردن آنها زمانی که گوشی رو به سطح است (برای مثال صفحه روی یک میز قرار گرفته باشد) نیز وجود خواهد داشت.

ناوبری با ژست های حرکتی

اگر با آیفون X کار کرده باشید یا ویدئوهای کار کردن با آن را دیده باشید با این ویژگی آشنا هستید. از این پس در اندروید می توان بدون استفاده از کلیدهای فیزیکی بین برنامه ها حرکت کرد، به آخرین برنامه فعال در پس زمینه رفت و نوارهای ابزار را فراخوانی نمود. این ویژگی می تواند به صورت کاملا گسترده ای نحوه تعامل کاربران را با تلفن های هوشمند را تغییر دهد.

ویرایش اسکرین شات ها

ویرایش اسکرین شات ها به هیچ عنوان یک ویژگی جدید نیست اما سرانجام به ورژن اصلی اندروید اضافه می شود. اگر با تلفن های هوشمند ساخته شده توسط کمپانی هایی مانند سامسونگ و ال جی کار کرده باشید حتما با این ویژگی آشنا هستید. پس از گرفتن اسکرین شات ها می توانید ابزارهای مختلفی در اختیار داشته باشید و به صورت دلخواه به ویرایش و سپس اشتراک گذاری تصاویر بپردازید.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *