Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

معاون اول رییس جمهور: دستگاه های اجرایی کشور با کمک قوه قضاییه و نیروی انتظامی برای مقابله با آنفلونزای فوق حاد پرندگان وارد عمل شوند

۲۳ آذر ۱۳۹۶
بدون نظر

۲۱ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): معاون اول رییس جمهور با تاکید بر همکاری همه دستگاه ها برای مقابله با آنفلونزای فوق حاد پرندگان در کشور، گفت: دولت همه امکانات و ظرفیت خود را برای پیشگیری از شیوع این بیماری بکار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری بعد از ظهر روز یکشنبه ۹۶/۹/۱۹ در جلسه ستاد پیشگیری از آنفلونزای فوق حاد پرندگان،‌ با بیان اینکه دولت متعهد به پرداخت خسارات وارده ناشی از شیوع این ویروس به تولید کنندگان طیور است،‌ همکاری و مشارکت مردم بویژه تولید کنندگان طیور با دستگاه هاث مرتبط را مهمترین عامل در پیشگیری از شیوع آنفلونزای فوق حاد پرندگان در کشور دانست.

وی از وزارتخانه های جهاد کشاورزی،‌ بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، سازمان حفاظت از محیط زیست و استانداران خواست تا با کمک قوه قضاییه و نیروی انتظامی برنامه های تدوین شده برای پیشگیری از آنفلونزای فوق حاد پرندگان را با قوت اجرا کنند.

در این جلسه که وزیر جهاد کشاورزی،‌ رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، دادستان کل کشور و رییس ستاد بحران کشور حضور داشتند، مسولان سازمان دامپزشکی گزارشی از میزان آلودگی کشورهای جهان و ایران به آنفلونزای فوق حاد پرندگان در سال جاری ارایه کردند.

در این جلسه اعضا دیدگاه ها و پیشنهادات خود در زمینه تامین سلامت و بهداشت جامعه، امنیت غذایی، حفاظت از صنعت پرورش طیور، شناسایی کانون های آلوده، قرنطینه سازی، رعایت ضوابط امنیت زیستی، تامین اعتبار و پرداخت خسارت به تولید کنندگان طیور، ممنوعیت فعالیت بازارهای عرضه پرندگان زنده،‌ نحوه اطلاع رسانی و اجرای طرح های واکسینه کردن دست اندرکاران پرورش طیور مطرح کردند.

۰