مایکروسافت با 7.5 میلیارد دلار GitHub را از آن خود کرد


مایکروسافت با 7.5 میلیارد دلار GitHub را از آن خود کرد

در انتهای مطلب گزارش مالی مایکروسافت که چند روز پیش منتشر کردیم، خواندیم که به نظر میرسد معامله مایکروسافت و گیت هاب نهایی شده است و احتمالا این اتفاق تا چند روز دیگر به طور رسمی اعلام خواهد شد. مطابق انتظاری که میرفت، غول نرم افزاری جهان خرید بزرگ خود را رسما اعلام کرده است و حالا گیت هاب، این سرویس میزبانی وب در اختیار مایکروسافت است. ردموندی ها قرار است گیت هاب را به عنوان یک کسب و کار جدا، به شکل مستقل مدیریت کنند. با اینکه مایکروسافت صاحب جدید گیت هاب است، این شرکت قرار نیست تغییر مکان دهد و حتی روند کاری آن عوض شود بلکه پلتفرم و مجتمع گیت هاب در مکان فعلی باقی خواهد ماند و کاری که تا امروز در حال انجام آن بودند را ادامه خواهند داد.

Nat Friedman، طی یک پست وبلاگی به طور رسمی انعقاد قرارداد بین مایکروسافت و گیت هاب را اعلام کرده است و گفته: رویای ما ارائه خدمت به تمامی توسعه دهندگان جهان است تا بهترین مکان را برای ساخت نرم افزار و برنامه ایجاد کنیم. این فرصتی رویایی برای تمامی در گیت هاب است و برای بالا زدن آستین های خود و شروع یک فصل کاری جدید بسیار هیجان زده هستیم. همان طور که اشاره شد، GitHub یک مخزن بزرگ از کد و منبعی محبوب برای توسعه دهندگان و کمپانی ها به منظور میزبانی از پروژه ها، اسناد است که شرکت های بسیاری از جمله اپل، آمازون، گوگل و دیگر کمپانی های بزرگ فناوری از آن استفاده میکنند. در حالی که مخالفت هایی برای واگذاری گیت هاب به مایکروسافت وجود داشت، اکنون اکثر توسعه دهندگان منتظر نشسته اند تا ببیند وضعیت این کمپانی مهم بعد از خریداری شدن توسط ردموندی ها به چه شکل خواهد درآمد.

Friedman پیش از این قول داده بود که گیت هاب برای اینکه تبدیل به جزئی از مایکروسافت شود خریداری نمیشود. مدتی پیش مایکروسافت Linkedln را به مبلغ 26.2 میلیارد دلاری خریداری کرد و حالا با در اختیار داشتن گیت هاب، آینده روشن و منحصر به فردی را در بازار شغلی صنعت فناوری و توسعه دهندگان به خود میبیند. سوال بسیاری این است که مایکروسافت از خریداری گیت هاب به مبلغ 7.5 میلیارد دلاری چه چیزی به دست میآورد که باید گفت مایکروسافت حالا بیش از 28 میلیون توسعه دهنده را به لطف گیت هاب در اختیار دارد و میتواند برنامه های خود را با این تعداد انبوه از توسعه دهندگان پیش ببرد.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *