مادربرد، کامپیوتر و حتی لپ تاپ های ایسوس خود را آپدیت نکنید! حمله هکرها به ASUS Live Update


مادربرد، کامپیوتر و حتی لپ تاپ های ایسوس خود را آپدیت نکنید! حمله هکرها به ASUS Live Update

حمله به سرورهای مهم و حیاتی که می توانند به اطلاعات کاربران متصل باشند، اتفاقی ناگوار و نه چندان دوست داشتنی است؛ به تازگی با خبر شده ایم که سرورهای ASUS Live Update توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته اند که در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

بروزرسانی دستی همواره بهتر از بروزرسانی خودکار در سیستم های کامپیوتری خواهد بود چرا که از امنیت بالاتری برخوردار است؛ حال سرورهای ASUS Live Update که بخش اعظم بروزرسانی سیستم های کاربران را بر عهده داشته اند، توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته و امکان نفوذ به هزاران کامپیوتر کاربران را ممکن ساخته اند.  

حمله هکرها به سرورهای ASUS Live Update نه تنها کامپیوترهای PC را تحت خطر قرار می دهد، بلکه می تواند حتی نوت بوک ها و کامپیوترهای آماده این شرکت را نیز هدف قرار دهد. هکرها موفق شده اند تا با استفاده از گواهینامه های تائیدیه ایسوس به منظور نصب بروزرسانی خودکار، بدافزارهای خود را بر روی سیستم های کاربران به عنوان بروزرسانی نرم افزاری، نصب نمایند. به گزارش آزمایشگاه Kaspersky، دست کم نیم میلیون کامپیوتر و دستگاه در جریان این حمله آلوده شده اند!

آزمایشگاه کسپراسکای در ژانویه 2019 متوجه این مسئله شده و پس از بررسی های دقیق آن را در اواخر همان ماه به شرکت ایسوس اطلاع داده است. این در حالی است که حتی آزمایشگاه Kaspersky برای تبادل اطلاعات بیشتر، در ماه فوریه یک نفر را به این شرکت فرستاده است. با تمام این موارد، ایسوس از اعلام همگانی و پاسخ دهی اجتناب کرده و سعی در سرپوش گذاشتن بر روی این مسئله داشته است. چندی پیش نیز خبر بروزرسانی مادربردهای X470 که دارای مشکلاتی بوده اند را برای جلوگیری از مشکلات برای شما عزیزان، منتشر نمودیم. در حال توصیه می کنیم که از بروزرسانی مادربردهای ایسوس، نوت بوک و کامپیوترهای آماده خود تا اطلاع ثانوی پرهیز نمایید؛ هر چند که شاید همین حالا هم سیستم شما به این بدافزار خرابکار آلوده شده باشد!


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *