Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

شیوع نگران‌کننده آنفلوانزای پرندگان در کره جنوبی

۲۲ آذر ۱۳۹۶
بدون نظر

وزارت کشاورزی کره جنوبی امروز چهارشنبه به مرغداری ها و محل های نگهداری ماکیان هشدار داد که با فرا رسیدن فصل زمستان، بار دیگر کانون های جدیدی از بیماری آنفلوانزای پرندگان در این کشور شناسایی شده است.

به گزارش شپاس کن ! از جهاد کشاورزی، یک کانون جدید در استان جیولا در ۳۸۰ کیلومتری جنوب پایتخت کره جنوبی شناسایی شده و کار معدوم کردن پرندگان آن نیز شروع شده است. خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی به نقل از وزات کشاورزی این کشور آورده است: تا شعاع سه کیلومتری از این کانون تاکنون ۷۶ هزار قطعه پرنده معدوم شده اند.نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه اُردک در مکان های اطراف این کانون نگهداری می شود و اکنون نگرانی وجود دارد که شیوع این بیماری باعث شود تا مسئولان مجبور به از بین بردن همه آن ها شوند. تدابیر قرنطینه بسیار شدیدی در اطراف این منطقه اعمال شده و وزارت کشاورزی در اطلاعیه ای آورده است که فعلا اجازه داده نمی شود هیچ پرنده ای از این منطقه به نقاط دیگر صادر شود. در پی شیوع بدترین و گسترده ترین بیماری آنفلوانزای پرندگان در کره جنوبی در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۳۳ میلیون قطعه مرغ و ماکیان در این کشور معدوم شدند. 

اولین موارد بیماری در این کشور در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ گزارش شد و وزارت کشاورزی به دنبال آن اعلام کرد که کره جنوبی با مرگ بارترین بیماری آنفلوانزای پرندگان دست و پنجه نرم می کند. این در شرایطی است که تا قبل از این در بزرگ ترین دوره شیوع بیماری که مربوط به سال ۲۰۱۴ میلادی بود، شمار پرندگان معدوم شده به ۱۴ میلیون قطعه رسید.