ساندار پیچای مدیرعامل کمپانی مادر گوگل، آلفابت شد!


ساندار پیچای مدیرعامل کمپانی مادر گوگل، آلفابت شد!

ساندار پیچای مدیرعامل فعلی شرکت گوگل با یک ارتقاء شغلی به سمت مدیریت شرکت مادر این کمپانی، یعنی آلفابت منصوب شد. لری پیچ و سرگئی برین بنیانگذاران این کمپانی که پیش از این به ترتیب سمت مدیرعامل و رئیس شرکت آلفابت را بر عهده داشتند؛ با کناره‌گیری از پست خود، پیچای را به عنوان مدیر جدید آلفابت معرفی کردند. البته آن دو همچنان در هیئت مدیره باقی خواهند ماند.

لری پیچ و سرگئی برین در نامه‌ای تصمیم خود برای کناره‌گیری از سمت‌های خود را اعلام کردند. آنها درخصوص اینکه چگونه به آلفابت به نقطه‌ای رسیده است که دیگر به‌طور همزمان به مدیرعامل و رئیس احتیاج ندارد، صحبت کردند. به منظور ساده‌تر کردن ساختار مدیریتی برای آلفابت و گوگل، ساندار پیچای به عنوان مدیرعامل هر دو شرکت منصوب خواهد شد و هم به رهبری در گوگل ادامه خواهد داد و هم مدیریت سرمایه‌گذاری در آلفابت را بر عهده خواهد گرفت. بنیانگذاران گوگل و آلفابت اعلام کردند که این دو شرکت دیگر به دو مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره نیاز ندارد.

چرا آلفابت تأسیس شد؟

آلفابت در سال 2015 تأسیس شد و هدف از بنیانگذاری این شرکت مدیریت گوگل و دیگر شرکت‌های زیرمجموعه مانند Nest، Fiber, Malta و … بود که مدیریت تمامی آنها در لری پیچ و سرگئی برین می‌باشد. حالا با کناره‌گیری از اصلی‌ترین سمت‌های این شرکت، آنها همچنان به عنوان دو بنیانگذار فعال، سهامداران اصلی و اعضای هیئت مدیره در آلفابت باقی خواهند بود.

ساندار پیچای درخصوص سمت جدید خود به عنوان مدیرعامل کمپانی Alphabet گفته است:

من در رابطه با آلفابت و تمرکز طولانی مدت آنها برروی چالش‌های بزرگ دنیای تکنولوژی هیجان‌زده‌ام. من مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با لری و سرگئی در سمت‌های جدیدمان هستم. با تشکر از آنها ما یک مأموریت بی‌انتها، ارزش‌های ماندگار و فرهنگ مشارکت و اکتشاف را داریم. این بنیادی محکم است که ما به ساخت آن ادامه خواهیم داد.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *