دیگر زمان خداحافظی با اینترنت اکسپلورر فرارسیده است


دیگر زمان خداحافظی با اینترنت اکسپلورر فرارسیده است

ترک عادت های قدیمی بسیار سخت hsj و همه ی ما به سختی از برنامه ها و سرویس ها قدیمی دل می کنیم اما در نهایت هرچیزی یک تاریخ انقضا دارد و باید همیشه به دنبال جدیدترین ها باشیم. اینترنت اکسپلورر مرورگر قدیمی مایکروسافت است و مدت ها پیش مرورگر Edge جایگزین آن شد. اما نکته ی جالب این است که هنوز برخی شرکت ها و سازمان ها هستند که از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند. در واقع این مرورگر از امکانات گسترده ای بهره نمی برد و قابلیت های امنیتی زیادی ندارد. به طور کلی این سرویس قدیمی مایکروسافت زیاد آش دهن سوزی نیست که برخی هنوز به این سرویس امیدوار هستند.

به همین دلیل مایکروسافت به تازگی در وبلاگ خود اشاره کرده که کاربران دست از سر اینترنت اکسپلورر بردارند زیرا این مرورگر از استانداردهای جدید وب پشتیبانی نمی کند. سرویس اینترنت اکسپلورر در سال 2015 به طور رسمی متوقف شد و مایکروسافت سعی کرد تا مرورگر پیشرفته تری را در اختیار کاربران قرار دهد. مایکروسافت از کاربران تقاضا کرده تا از مرورگرهای دیگری چون مرورگر Edge بهره ببرند و دیگر از اینترنت اکسپلورر استفاده نکنند.

مدیر ارشد امنیت سایبری مایکروسافت نیز اعلام کرده که به طور کلی اینترنت اکسپلورر یک مرورگر به حساب نمی آید و تنها یک راه حل موقت محسوب می شود. این مرورگر از نظر امنیتی بسیار مشکل ساز است و قطعا ماجراهای پیچیده ای را برای کاربران در بخش امنیتی ایجاد خواهد کرد. به طور کلی کاربرانی که هنوز عادت به استفاده از اینترنت اکسپلورر را ترک نکرده اند باید اشاره کنیم که اکنون وقت عمل است و اکنون باید سعی کنید تا مرورگرهای بروز و پیشرفته را جایگزین این مرورگر ساده کنید.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *