دانلود آهنگ ارشاد به نام حلقت کو

دانلود آهنگ ارشاد به نام حلقت کو

در تایید صحبت های این دوستمون، طبق تجربه ای که در مصاحبه با افراد مختلف به دست آوردم، با کمی صحبت کردن راجع به مفاهیم مختلف مهندسی نرم افزار، تا حدود زیادی میزان توانایی طرف مقابل مشخص میشه. چون خیلی از مفاهیم هست که تا کار نکرده باشی نمیتونی راجع بهش صحبت کنی و جوابآی به چشم ?
تجربه من: رزومه خودتان را فارسی‌وار ننویسد، یعنی برندارید یک رزومه فارسی را کلمه به کلمه به انگلیسی ترجمه کنید.
سوابق کاری در رزومه مهمتر از certification ها هستند. هزارتا certification هم داشته باشید ولی سابقه کاری موثری نداشته باشید موفق نخواهید بود. پس بدی. مضاف بر اون، سابقه کاری و پروژه های قبلی شخص هم تا حد خیلی زیادی گویای میزان توانایی فرد می تونه باشه.

چیزی که من در کشورهای اروپای غربی دیدم (سوئد، نروژ، هلند، دانمارک و …) اینه که معمولا برای رشته‌هایی مثل شبکه، تمرکز بیشتری هست که افرادی که زبان آن کشور را میدانند را جذب کنند. برای برنامه‌نویسان داستان کمی متفاوت است و در بسیاری موارد دیده‌ام که با انگلیسی کار پیدا کرده‌اند. به نظرم خیلی به فیلد کاری بستگی دارد.
ضمنا، ابعاد و شرایط شرکت هم مهمه. خود من بیش از 10 مصاحبه رد شدم بخاطر این که شرکت‌های مربوطه کوچک بودند (مثلا 10 یا 20 نفره) و این‌که بخاطر یک نفر همه بخواهند توی جلسات انگلیسی صحبت کنند برایشان سخت بود. در حالی که شرکت‌های بزرگ خیلی راحت‌تر بودند با این موضوع.
نهایتا اینو بگم که کار گیرآوردن به زبان انگلیسی محدودتر است و به فیلد کاری و شانس هم بستگی دارد. نمیشود تعمیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *