جهرمی: سوژه خبری شدن دختر حاشیه‌ساز اینستاگرامی طبیعی نیست


جهرمی: سوژه خبری شدن دختر حاشیه‌ساز اینستاگرامی طبیعی نیست

درست یک هفته پیش بود که معاون اول دادستانی کل کشور اعلام کرد بدلیل سوءاستفاده از احساسات مردم و مواردی که اخیراً در تلویزیون اعلام شده، فیلترینگ اینستاگرام را در دستور کار قرار داده اند. این موضوع زمانی مطرح شده که اسامی شرکت های واردکننده کالا با ارز دولتی منتشر شده بود. وزیر ارتباطات در همان زمان اعلام کرد طرح این موضوع با هدف انحراف افکار عمومی از مطالبه گری شفاف سازی سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیر صورت گرفته است.

حالا با گذشت یک هفته آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با یک برنامه رادیویی در این رابطه دوباره اظهار نظر کرده و گفته است:

همانطور که قبلا گفتم، این زمزمه‌ها مطلب جدیدی نیست و موضوع بستن شبکه‌های اجتماعی از سال ۹۲ شکل گرفت. به نظرم این زمزمه‌های اخیر یک بحث انحرافی برای انحراف افکار عمومی از موضوع شفاف‌سازی بود و اتاق فکرهایی پشت آن قرار دارد.

جهرمی در خصوص داغ شدن موضوع دختر فعال اینستاگرام و ماجرای پخش فیلم اعترافات او در صدا و سیما نیز نظری مشابه دارد و این سناریو را حاصل تصمیم اتفا فکرهایی میداند که با شفاف سازی ارزی موضعشان به خطر افتاده است. وزیر ارتباطات گفته است:

البته نه اینکه بگویم صداوسیما و مسئول محترمی که در این موارد مصاحبه کرده است، اتاق فکر هستند. وقتی فضای کشور روی مطالبه شفاف‌گرایی قرار گرفته تا تکلیف ارزهایی که گرفته شده مشخص شود، یک باره خانمی تبدیل به سوژه خبری بزرگی می‌شود که کل دنیا شروع به صحبت کردن درباره او می‌کنند که به نظر من طبیعی نیست.

شما تا چه اندازه با اظهارات وزیر ارتباطات موافقید؟ از نگاه شما دلیل تبدیل شدن این موضوع  به یک سوژه خبری بزرگ آن هم در حالی که به نظر میرسد چند هفته ای از تمام اتفاقات گذشته، را چه میدانید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *