جمع‌آوری اطلاعات مکانی توسط آیفون 11 پرو حتی در زمان خاموش بودن آن


جمع‌آوری اطلاعات مکانی توسط آیفون 11 پرو حتی در زمان خاموش بودن آن

اپل زمانیکه نسل جدید سیستم عامل موبایلی خود، iOS 13 را معرفی کرد، اعلام شد که این نرم‌افزار از نظر تنظیمات حریم شخصی پیشرفته‌تر شده است، اما ظاهراً هنوز اطلاعات مرتبط با موقعیت جغرافیایی کاربران را حتی در حالتی که سرویس Location برای تمامی برنامه‌ها و ویژگی‌ها خاموش است، ردیابی می‌کند. طبق گفته Brian Krebs آیفون 11 پرو برای جمع‌آوری اطلاعات مکانی از ماژول GPS استفاده می‌کند و حتی تلاشی برای پنهان‌سازی این موضوع نمی‌کند و کاربران می‌توانند آن را نوار اعلانات دستگاه مشاهده کنند.

براساس سیاست‌های حریم شخصی اپل، گوشی به صورت دوره‌ای موقعیت مکانی با برچسب جغرافیایی را از طریق وایفای هات‌اسپات‌های نزدیک یا برج‌های مخابرابی به‌صورت ناشناس و رمزنگاری شده ارسال می‌کند. با این حال، اپل گفته است که این قابلیت را می‌توان از طریق اپ سیستم غیرفعال کرد. اما متأسفانه در ویدئویی که توسط Krebs منتشر شده است، مشاهده می‌شود که حتی بعد از خاموش کردن این قابلیت در تمامی برنامه‌ها و سپس خاموش کردن دریافت اطلاعات، زمانیکه GPS دوباره به حالت آنلاین باز می‌گردد به سرورهای مرموزی پینگ می‌شود.

در بیانیه‌ای که توسط یکی از مهندسان شرکت افشا شده گفته شده است که این شرکت هیچ خطر امنیتی در رابطه با این مساله ندیده است. نمای GPS (یک فلش کوچک) در نوار اعلانات یک رفتار قابل انتظار است، با این حال، در حالی این قابلیت نمایش داده می‌شود که هنوز در بخش تنظیمات فعال نشده است. این موضوع باعث می‌شود کاربران را به فکر می‌اندازد که اپل چه چیزی را از آنها پنهان می‌کند و چرا ویژگی وجود دارد که توسط کاربران قابل خاموش شدن نیست.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *