تکنولوژی GPU Turbo هواوی چیست و به چه گوشی‌هایی میاید؟


تکنولوژی GPU Turbo هواوی چیست و به چه گوشی‌هایی میاید؟

آنر همزمان با معرفی گوشی های جدید خود، آنر پلی و آنر 9i در اوایل هفته از فناوری جدیدی با نام GPU Turbo رونمایی کرد که می توان آن را یکی از انقلابی ترین فناوری های روز دانست. این فناوری راندمان پردازنده گرافیکی گوشی را به صورت کاملاً بهینه ای افزایش میدهد. هواوی ادعا می کند که این تکنولوژی کارایی پردازنده گرافیکی تار 60 درصد افزایش پیدا می کند و به طرز جالبی میزان مصرف باتری نیز تا 30 درصد کاهش پیدا خواهد کرد!

با این فناوری توانایی پردازش تک هسته ای در گوشی های میان رده، حتی از عملکرد پرچمداران چند هسته ای هم بیشتر می شود. به این ترتیب این گوشی ها می توانند بازی های گرافیک بالای را به راحتی اجرا کنند. GPU Turbo یک حالت تقویت کننده برای هسته های مالی است که عملکرد آن را تا 60 درصد افزایش میدهد و همانطور که پیش تر عنوان شد مصرف باتری را تا 30 درصد کم می کند. این حالت حالا در Honor 9i وجود دارد، اما خبر خوب اینست که برای تعدادی از گوشی های هواوی نیز عرضه خواهد شد.

این حالت از طریق به روزرسانی سخت افزاری فعال خواهد شد، اما به سخت افزار اضافی نیازی نیست. اما اینکه چرا و چگونه ارتقاء خواهد یافت، سوالاتی هستند که جواب آنها داده نشده است. بیشتر گوشی هایی که با قابلیت GPU Turbo مجهز می شوند سال 2017 و بعد از آن تولید شده اند، اما میت 9 سال 2016 نیز آن را دریافت می کند. برنامه دریافت این تکنولوژی به صورت زیر است:

تاریخ

گوشی ها

تا آخر ژوئن

میت 10 – میت 10 پرو – آنر View 10

جولای

پی20 – پی20 پرو – میت RS پورشه دیزاین – نووا 2S – آنر 10 – سری مدیا پد M5

آگوست

نووا 3e – اینجوی 8 پلاس – اینجوی 7S – میت 10 لایت – آنر 9 لایت – آنر 7x

سپتامبر

سری میت 10

اکتبر

پی10 – پی10 پلاس – پی10 لایت – آنر 9 – آنر 8 پرو

نوامبر و بعد از آن

بقیه گوشی ها

 


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *