برای اولین بار در تاریخ وان‌پلاس از سامسونگ در بازار هند سبقت گرفت


برای اولین بار در تاریخ وان‌پلاس از سامسونگ در بازار هند سبقت گرفت

طبق آخرین گزارشی که از بازار گوشی های هوشمند در هند توسط موسسه تحقیقاتی Counterpoint منتشر شده است وان پلاس موفق شده برای اولین بار در تاریخ، برای مدت سه ماهه کل در زمینه فروش گوشی های بالارده از سامسونگ سبقت بگیرد و رده نخست بایستند.

در سه ماهه دوم سال 2018 وان پلاس برای اولین بار موفق شد بیشترین میزان فروش در بازار هند در بخش پرچمداران داشته باشد. این کمپانی با فروش آخرین گوشی خود، یعنی وان پلاس 6 توانست 40 درصد از این بازار را به خود اختصاص دهد. در شرایطی که میزان فروش گوشی های اپل و سامسونگ با کاهش روبه رو بود، وان پلاس توانست بیشترین میزان رشد را در بخش گوشی های بالارده (+446 درصد!) داشته باشد. جالب اینجاست که چند روز پیش گزارش شده سامسونگ موفق شده بود دوباره جایگاه نخست بیشترین میزان فروش گوشی در هند را که پیش تر، توسط کمپانی چینی شیائومی تصاحب شده بود دوباره از آن خود کند.

در حال حاضر سامسونگ با 34 درصد در جایگاه دوم پرفروش ترین برند در دسته گوشی های بالارده قرار دارد. امروز در خبرها اعلام شد که میزان فروش Galaxy S9 آنچنان که باید قوی نبوده و این موضوع در بازار هند هم مشاهده می شود. در مقایسه با میزان فروش سال گذشته Galaxy S8 پرچمدار سال 2018 در حدود 25 درصد کمتر فروش داشته است. میزان فروش آیفون های 8 و آیفون X اپل هم در سه ماهه دوم کمترین میزان فروش اپل (14 درصد) در بخش گوشی های بالارده در بازار هند بوده است.  همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، وان پلاس 6 بهترین عملکرد را در Q2 سال 2018 داشته و پس از آن گلکسی اس9 پلاس و وان پلاس 5T در جایگاه های بعدی می باشند. با ورود به نیمه دوم سال و تمام شدن موجودی 5T را برای فروش بالاتر وان پلاس 6 باز می شود.

کمپانی وان پلاس اعلام کرده بود که در مدت زمان 22 روز توانسته بود 1 میلیون گوشی OnePlus 6 را در سراسر جهان به فروش برساند و سریعترین فروش در تاریخ این شرکت را رقم بزند. تقریباً یک سوم از میزان فروش این گوشی در بازار هند اتفاق افتاده است و این موضوع نشان میدهد که هند یک بازار بسیار مهم برای تولید کنندگان گوشی هوشمند است.

سه برند برتر سامسونگ، وان پلاس و اپل حالا 88 درصد سهم بازار گوشی های بالارده را تشکیل میدهند، در مقایسه با سه ماهه اول که آنها 95 درصد بازار را تشکیل داده بودند، حالا عضوهای جدیدی مانند برندهای هواوی (P20)، ویوو (X21)، اچ ام دی گلوبال (نوکیا 8 سیروکو)  و ال جی (V30 Plus) در بازار هند حضور یافته اند.

 


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *