اینترنت در سیستان و بلوچستان همچنان قطع است + وعده اتصال تا پایان هفته


اینترنت در سیستان و بلوچستان همچنان قطع است + وعده اتصال تا پایان هفته

7 آذر ماه روزی بود که در نهایت اینترنت ثابت و همراه در اکثر نقاط کشور دوباره وصل شد و وضعیت ارتباطات بین‌المللی به حالت سابق بازگشت. البته در آن زمان اینترنت در چند استان همچنان برقرار نشد. خوزستان یکی از آن مناطقی بود که در روز شنبه اینترنت بین‌المللی اما در این میان یک استان همچنان در وضعیت بی‌اینترنتی به سر می‌برد و آن سیستان و بلوچستان است.

پس از گذشت 17 روز، اپراتورها همچنان از زمان اتصال مجدد اینترنت در استان سیستان و بلوچستان اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و کاربران این شهر همچنان در خاموشی اینترنت به سر می‌برند. رئیس مجمع نمایندگان این استان اما با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته توسط نمایندگان سیستان و بلوچستان در جهت برقرار مجدد اینترنت، از اتصال آن تا پایان هفته خبر داد.

طبق گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد نعیم امینی‌فرد با گلایه پیرامون این موضوع که استان سیستان و بلوچستان در جریان اعتراضات به گرانی بنزین از آرام‌ترین استان‌ها بود و مشکلی خاصی در آن منطقه پیش نیامده بود، عنوان کرد توقع داشتند به فوریت و در اولین فرصت اینترنت در آنجا وصل شود. نماینده منتخب مردم ایرانشهر در مجلس، در ادامه اظهارات خود گفت:

همزمان با قطعی اینترنت در کل کشور اینترنت در استان سیستان و بلوچستان هم قطع شد، البته اینترنت خانگی برای یک مدت دو – سه روز وصل شد اما اینترنت موبایل وصل نشد و در حال حاضر اینترنت موبایل به طور کلی و اینترنت ADSL در مرکز و جنوب استان قطع است.

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به مراجعات فراوان مردم برای پیگیری درخصوص این موضوع، افزود که نمایندگان استان و او در این باره اقداماتی انجام داده‌اند و مسوولان استان قول اتصال اینترنت تا آخر هفته را داده‌اند.

اما اینکه چرا اینترنت استان سیستان و بلوچستان پس از 17 روز همچنان قطع است و این قطعی اینترنت چه آسیب‌های غیرقابل جبرانی به کسب‌وکارهای اینترنتی زده و خواهد زد، طبیعتاً سوالاتی هستند که نماینده مردم ایرانشهر از عهده پاسخگویی به آنها برنخواهد آمد.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *