Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

اگر لپ تاپ با آب یا مایعات خیس شد چکار کنیم؟

۱۰ دی ۱۳۹۶
بدون نظر

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر لیوان شربت از دستتان بیفتد و بر روی لپ تاپتان بریزد چه کاری میتوانید برای نجات آن انجام دهید؟ مسلما نمیتوانید دست روی دست بگذارید و شاهد از دست رفتن لپ تاپ عزیزتان باشید‌!
امیداواریم هیچ وقت چنینی اتفاقی برایتان نیفتد ولی بهتر هست این مطلب را ا انتها دنبال کنید تا اگر چنین مشکلی برایتان پیش آمد بدانید چگونه با آن مواجه شوید، در ادامه با پاس کن ! همراه باشید‌.

لپ‌تاپ آب , اگر لپ تاپ با آب یا مایعات خیس شد چکار کنیم؟, پاس کن !۱) سریعا سیم برق لپ تاپ را جدا کرده و باتری آن را خارج کنید، در چنین شرایطی لازم نیست برنامه‌ها را ببندید، پروژه‌تان را ذخیره کنید یا لپ تاپ را به صورت نرم افزاری خاموش کنید، بلکه باید بسیار سریع منابع برق لپ تاپ را از آن جدا کنید تا بیش از این آسیب نبیند‌.

۲) تمامی کابل‌ها و اتصالات لپ تاپ را از آن جدا کنید (فلش، موس، کابل‌ها و …) و سریعا لپ تاپ را سر و ته کنید تا تمامی مایعاتی که درون آن رفته خارج شود‌.

۳) مراقب باشید که مایعات به هیچ وجه به نمایشگر لپ تاپ نرسد، اگر ال سی دی دستگاه خیس شده بود سریعا آن را با یک دستمال یا پارچه خشک کنید‌.

۴) با توجه به تجربه و مهارت‌هایی که دارید سعی کنید لپ تاپ را باز کرده و اگر میتوانید قطعات آن را از هم جدا کرده و خشک نمایید، به یاد داشته باشید به هیچ وجه از سشوار برای این کار استفاده نکنید!

۵) اگر در مرحله قبلی مهارت ندارید لطفا لپ تاپ را باز نکرده و کار را از  این خراب تر نکنید!

۶) حالا میتوانید لپ تاپ را به نمایندگی تحویل دهید تا آن برایتان بررسی کنند‌.

۷) اگر نمیخواهید آن را به نمایندگی یا تعمیر کار تحویل بدهید بهتر هست جند روزی لپ تاپ را در یک محیط خشک (مثلا پاکت‌های جاذب رطوبت ) قرار دهید تا به طور کامل خشک شود.

۸) حال لپ تاپ را روشن کنید و ببینید بالا می‌آید یا نه‌؟
اگر بالا آمد بهتر هست از اطلاعاتتان یک فایل پشتیبان تهیه نمایید و در نهایت اگر روشن نشد هارد دیسکتان را خارج کرده و اطلاعات آن را به دستگاه دیگری منتقل کنید‌.

نکاتی که بهتر هست رعایت کنیم:

  • به هیچ وجه برای خشک کردن دستگاهتان از سشوار استفاده نکنید.
  • هر چه بیشتر برای خشک شدن لپ تاپ صبر کنید احتمال اینکه روشن شود بیشتر هست‌.
  • اگر لپ تاپتان روشن شد بهتر هست از اطلاعات آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید‌.

سخنی با شما دوست عزیز: تمام آموزش‌های پاس کن ! به صورت رایگان برای شما منتشر می‌شود و رایگان خواهد ماند، همچنین برای راحتی شما هیچ‌گونه تبلیغات مزاحمی در سایت درج نخواهیم کرد، اما با توجه به افزایش حجم مطالب و تعداد کاربران، برای تامین هزینه‌های سرور (Server) و ادامه‌ی فعالیت سایت به حمایت‌های شما نیازمندیم، اگر این آموزش برای شما مفید بود و از مطالعه‌ی آن لذت بردید، میتوانید با مبلغ ناچیزی (حتی ۱۰۰۰ تومان) از ما حمایت کرده و با این کار ارزشمند خود ما را در ادامه‌ی فعالیت سایت یاری دهید…

تمامی حقوق مادی و معنوی برای پاس کن ! محفوظ میباشد.

طراحی و بهینه سازی : هاست دانلود ایران | اورداپ سرور