انتشار مجدد بروزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 بعد از رفع باگ حذف فایل‌ها آغاز شد


انتشار مجدد بروزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 بعد از رفع باگ حذف فایل‌ها آغاز شد

نسخه اکتبر 2018 سیستم عامل ویندوز 10 یکی از بدترین آغازها در بروزرسانی های اصلی این سیستم عامل را داشت. تنها چند روز پس از انتشار این بروزرسانی، به واسطه گزارش های نسبتا زیاد کاربران مشخص شد که بیلد جدید از باگ عجیبی رنج میبرد. حذف خودکار فایل ها و اسناد در این نسخه که عده ای از کاربران را تحت تاثیر قرار داد، مایکروسافت را مجاب به توقف عرضه این بروزرسانی کرد. با اینکه گزارشات در مورد حذف اطلاعات کاربران به نظر قابل توجه میرسید، اما مایکروسافت مدعی است که درصدی ناچیز از کاربران، اطلاعات خود را به خاطر این باگ از دست داده اند. حال John Cable، مدیر برنامه و مدیریت خدمات و ارائه ویندوز اعلام کرده است که: “تحقیقات در مورد تمام گزارشات مبنی بر حذف اطلاعات به طور کامل انجام شده و مشکلات مرتبط به این موضوع تماما شناسایی و در این بروزرسانی رفع شده اند.”

اکنون مایکروسافت کار انتشار مجدد بروزرسانی اکتبر ویندوز 10 را آغاز کرده است که البته پیش از عرضه عمومی، این کار ابتدا برای اعضای ویندوز اینسایدر صورت گرفته است. John Cable در ادامه صحبت های خود در این مورد گفته است که مایکروسافت با دقت نتایج، بازخوردها و داده های تشخیصی اعضای اینسایدر را پیش از اینکه اقدام به عرضه گسترده این بروزرسانی کنیم، مطالعه و بررسی خواهد کرد. این طور که به نظر میرسد، اطلاعاتی که در این نسخه به واسطه باگ مذکور از سیستم کاربران حذف شده مربوط به یک سری از پوشه های پیشفرض مانند اسناد، تصاویر و اسکرین شات ها از محل ذخیره پیشفرض بوده است. در بروزرسانی جدید پس از رفع مشکل، مایکروسافت پوشه های خالی را شناسایی و آنها را جایگزین کرده است. کمپانی باگ های مرتبط با حذف پوشه ها را شناسایی و رفع کرده است که نسخه رفع عیب شده در حال حاضر در حال تست توسط اعضای ویندوز اینسایدر است.

در حالی که پیش از نخستین عرضه بروزرسانی اکتبر 2018 نیز این نسخه ابتدا برای اعضای اینسایدر منتشر شده بود و با این وجود باز هم مشکلی بزرگ در این نسخه وجود داشته است، مایکروسافت تصمیم گرفته تغییراتی را در بازار ارسال بازخورد ویندوز 10 ایجاد کند تا اعضا بتوانند باگی که گزارش میکنند را بر اساس شدت آن مشخص کنند. مدیر مدیریت و برنامه ویندوز در این مورد گفته است ما قابلیتی را برای اینکه اعضای اینسایدر بتوانند شدت و مقدار اثری که باگ گزارشی بر روی سیستم عامل گذاشته مشخص کنند و انتظار داریم با این ابزار بتوانیم نظارت بهتری بر روی مهم ترین و تاثیرگذارترین باگ های نرم افزاری داشته باشیم.

حال مایکروسافت در حال نظارت بر روی بازخوردهای ارسالی کاربران در مورد بیلد تازه عرضه شده ویندوز 10 اکتبر 2018 است و زمانی که از عدم وجود مشکلات قبلی مطمئن شود، کار انتشار عمومی آن را آغاز خواهد کرد. John Cable مشکل به وجود آمده را یک درس و تجربه برای مایکروسافت عنوان کرده که باعث میشود شرکت در بروزرسانی های بعدی روند بهتری را دنبال کند تا مصرف کنندگان تجربه مثبتی از بروزرسانی های آتی این کمپانی کسب کنند.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *