Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

از یک قاچاقچی حیات وحش در ایرانشهر ۱۳ هوبره و یک سارگپه کشف شد

۲۳ آذر ۱۳۹۶
بدون نظر

۲۲ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر اینکه یک قاچاقچی حیات وحش اقدام به صید تعدادی هوبره و یک پرنده شکاری نموده و قصد دارد آنها را در ایرانشهر به فروش برساند.

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: نیروهای محیط زیست به عنوان خریدار و بصورت ناشناس با فروشنده وارد مذاکره شده و برای خرید هریک از هوبره ها به مبلغ هشتصد هزار تومان با وی به توافق رسیدند.

حمید ریگی اظهار داشت: محیط بانان پس از جلب اعتماد متخلف برای تبادل پرنده ها و پرداخت پول با وی قرار گذاشتند.

یکی از مامورین با لباس بلوچی در محل ملاقات حاضر شده و سایر نیروها در اطراف محل کمین نمودند.

پس از حضور فروشنده در محل، نیروهای محیط زیست از کمین خارج شده و قاچاقچی مربوطه را دستگیر نمودند.

در بازرسی از خودروی متهم ۱۳ عدد هوبره زنده و یک پرنده شکاری سارگپه کشف و ضبط گردید.

متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به به مراجع قضایی معرفی گردید.

پرندگان کشف شده نیز که به دلیل شرایط نامناسب نگهداری دچار آسیب های متعددی شده اند جهت تیمار و مراقبت به اداره محیط زیست منتق شدند.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک هوبره معادل دویست میلیون ریال و هر سارگپه دو میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین قاچاقچیان دستگیر شده علاوه بر جنبه کیفری جرم می بایست مبلغ ۲۶۰,۲۰۰,۰۰۰ میلیون تومان به حساب دولت واریز نمایند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان محیط زیست، از جنبه عمومی جرم نیز محاکمه و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه و به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

۰
۰