اخطار کنگره جمهوری خواهان به گوگل برای نقض حریم خصوصی


اخطار کنگره جمهوری خواهان به گوگل برای نقض حریم خصوصی

در مطالب قبلی اشاره کردیم که گوگل ایمیل میلیون ها کاربر را در اختیار توسعه دهندگان برنامه های ثالث قرار داد و این موضوع در هفته های اخیر کمپانی گوگل را به حاشیه کشید. در راستای این موضوع کنگره آمریکا خواستار پاسخگویی به سوالاتی در زمینه حریم خصوصی کاربران شده است. کنگره آمریکا نامه ای را به کمپانی های اپل و گوگل فرستاد تا پاسخگوی موضوعات اخیر در راستای حریم خصوصی باشند.

باید اشاره کنیم که گوگل سال گذشته تعهد داد تا ایمیل کاربران را در اختیار توسعه دهندگان ثالث قرار ندهد اما این مجوز هنوز وجود دارد. این موضوع نقض حریم خصوصی کاربران بوده و بسیاری را نگران کرده است. از سوی دیگر اپل که در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران مدعی است با ارائه ی برنامه هایی چون فیسبوک و سرویس های گوگل این موضوع را زیر سوال برده و متناقض با حریم خصوصی رفتار کرده است. این کنگره در نامه ی خود تمامی موضوعات را مطرح کرده و این دو کمپانی موظفند تا به این نامه رسیدگی کنند. موضوعی که کنگره آمریکا را نگران کرد این بود که آیا گوگل و اپل به داده های موجود در دستگاه کاربران نیز دسترسی دارند یا خیر؟

این نامه با جزییات کامل تمامی موارد حریم خصوصی را مطرح کرده است و اپل و گوگل باید به زودی از خود دفاع کنند. کنگره تا روز شنبه به این دو کمپانی مهلت داده تا به تمامی سوالات نامه پاسخ دهند و تمامی موارد را با جزییات عنوان کنند. ما نیز منتظر پاسخگویی این دو کمپانی خواهیم بود.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *