آخرین اطلاعات از کارت گرافیک های انویدیا


آخرین اطلاعات از کارت گرافیک های انویدیا

این روزها اطلاعات بسیاری از کارت گرافیک های آتی انویدیا مطرح است که پس از معرفی کارت گرافیک های Quadro RTX، شدت بیشتری به خود گرفته است. در این مطلب به سراغ آخرین اطلاعات موجود از کارت گرافیک های انویدیا خواهیم رفت. با “سخت افزار” همراه باشید.

در وحله نخست، با اطلاعیه برند Gainward اشاره می کنیم؛ این کمپانی سازنده کارت گرافیک طی یک اطلاعیه، اعلام کرده است که در تاریخ 20 آگوست یعنی تنها چند روز دیگر، شاهد معرفی رسمی سری جدید کارت گرافیک های انویدیا خواهیم بود. این اطلاعات تائید می کنند که سری جدید کارت گرافیک های NVIDIA در جریان نمایشگاه Gamescom 2018 معرفی خواهند شد. این نمایشگاه از 30 مرداد امسال لغایت 3 شهریور ماه برپا شده و انویدیا نیز کنفرانس اختصاصی خود را در آن خواهد داشت. پس از معرفی کارت گرافیک های مورد بحث، به سرعت شاهد معرفی نمونه های سفارشی (Custom) از سوی شرکت ها هستیم؛ با این تفاوت که اینبار با توجه به افزایش شدید نرخ ارز به نسبت ریال ایران، خرید محصولات جدید کار چندان آسانی نخواهد بود!

دومین بخش از اخبار مرتبط با کارت گرافیک های انویدیا به مسئله نامگذاری می پردازد؛ GTX 2080 یا RTX 2080؟ چندی پیش به این مسئله اشاره کردیم که انویدیا نامگذاری های Quadro RTX و Geforce RTX را به طور رسمی به ثبت رسانده است؛ به فاصله تنها چند روز، کارت گرافیک های Quadro RTX با همین نامگذاری معرفی شدند که نشان از تائید این اخبار بود. اما آیا این امکان وجود دارد که پسوند RTX برای مدل های مخصوص بازی نیز مورد استفاده قرار گرفته و نامگذاری سنتی GTX دست کم برای برخی مدل ها متوقف گردد؟

این امکان وجود خواهد داشت. همانطور که می دانید، نام RTX از فناوری NVIDIA RTX برخواسته است که چندی پیش نیز مطلبی را در این راستا منتشر نمودیم. همچنین سومین مسئله مهم که در اخبار گوناگون این روزها دیده می شود، ادامه شیوه جایگزینی انویدیا است. به عنوان مثال کارت گرافیک GTX1070 در نسل Pascal جایگزین کارت گرافیک GTX970 شد. سری Ti نیز به همان شیوه اما با کمی تغییرات، جایگزین دیگر مدل ها بوده اند. همچنین بیشترین اطلاعات موجود که از شرکای تجاری انویدیا به بیرون درز کرده است، حاکی از آن است که انویدیا از نامگذاری سری GTX/RTX2xxx استفاده خواهد کرد. شایان ذکر است که نخستین بازی مبتنی بر فناوری RTX، عنوان نسخه محبوب Metro Exodus بوده است که به تازگی دانلود آن برای کنسول های XBOX One آغاز شده است.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *